się, że dziecko jest u dentysty pierwszy raz także będzie się odpowiednio inaczej zachowywał. To interesujące, ale dobre podejście stomatologa, może mieć ogromny wpływ na postrzeganie tego zawodu przez małe dziecko. Jeśli wizyta zakończy się sukcesem i dziecko nie wyjdzie przerażone, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że w kolejnych latach i podczas następnych wizyt będzie podobnie. Wtedy nie trzeba będzie przygotowywać dziecka do wizyty u stomatologa praktycznie w ogóle.
Czy dentysta może popełnić błąd, a jeśli go popełni, to z jakimi skutkami jest to związane? Jak to wszystko wygląda w praktyce? Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć, że tak – dentyści popełniają błędy. Wiąże się to z koniecznością regularnego dbania o swoje uzębienie, które jeśli nie występuje powoduje ogromne skutki na jamie ustnej. Dentysta przeprowadzając badania robi wszystko co w jego mocy, aby pacjent był zadowolony. Niestety bywa też tak, że popełni błąd. Jeden błąd dentysty może kosztować pacjenta...na przykład ząb. To dlatego wybór dentysty jest kluczowy i trzeba go poczynić po odpowiednim przygotowaniu. Sugerujemy nie tylko czytanie opinii w internecie ale także zapoznanie się z różnymi opiniami swoich znajomych i doświadczeniem zawodowym każdego z dentystów.
Czy warto wybielać zęby?
Wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne. Również inne zabiegi estetyczne w gabinetach stomatologicznych są coraz bardziej rozpowszechnione w kolejnych latach. Czy warto udać się na taki zabieg? Chociaż zdania na ten temat są podzielone, to jednak wiele osób decyduje się na stomatologię estetyczną. Korzyściami płynącymi z zabiegu wybielania zębów jest na pewno piękniejszy uśmiech rozjaśnionych zębów. Wiele osób ma z tym na tyle duży problem, że unika pokazywania uzębienia nawet podczas rozmów. Z drugiej strony, popularna jest w społeczeństwie opinia odnośnie nadwrażliwości zębów po wykonaniu takiego zabiegu.
Właściwie większość zabiegów dentystycznych można uznać za dość drogie. Podobnie jak w innych dziedzinach służby zdrowia zabiegi są tak drogie, że wiele osób może pozwolić sobie na leczenie dentystyczne tylko w ramach finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. A zabiegi estetyczne? W tym przypadku zabiegi takie, jak wybielanie zębów zwykle nie są dofinansowane i w związku z tym ich popularność jest mniejsza niż tradycyjnych usług. Jednak jeśli mamy do czynienia z sytuacją, w której wada zgryzu lub inne uszczerbki wymagają pomocy stomatologa – chirurga lub założenia aparatu ortodontycznego to można w określonych granicach uzyskać takie dofinansowanie.
Zabiegi stomatologiczne refundowane przez NFZ
Różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne refundowane są przez NFZ. Dotyczy to zwłaszcza przeglądów zębowych i leczenia zwykłego, a także leczenia kanałowego i ekstrakcji zębów. Dzięki temu nawet osoby mniej zarabiające nie muszą rezygnować z usług stomatologicznych dlatego, że nie są w stanie pokryć kosztów ich przeprowadzenia. Poza tym trzeba przyznać, że obecnie praktycznie wszystkie gabinety stomatologiczne są tak samo dobrze wyposażone, a w związku z tym skorzystanie z bezpłatnego gabinetu stomatologicznego również pozwala na skorzystanie z usług stomatologicznych znajdujących się na najwyższym poziomie. Dotyczy to zarówno zabiegów stomatologicznym wykonywanych u dzieci, jak i u osób dorosłych.
U dzieci wykonywane są różnego rodzaju zabiegi stomatologiczne. Przed ich wykonaniem przeprowadzane są u nich dokładne przeglądy stomatologiczne. Pozwalają one na ustalenie, w jakim stanie znajdują się zęby u dzieci i wybrać najlepszy sposób leczenia psujących się zębów. W przypadku, gdy zęby u dzieci nie są jeszcze zepsute na poziomie korzeni, można je leczyć przy użyciu leczenia zwykłego. Stwarza to możliwość bardzo szybkiego wyleczenia zębów, które jest pozostaje bezbolesne. W innych przypadkach trzeba będzie wykonać u dzieci leczenie kanałowe. Będzie ono trwało nieco dłużej i może być dla dzieci bardzo uciążliwe. Jednak jego wykonanie pozwoli uniknąć ekstrakcji zęba. Jest ona natomiast wykonywana w przypadku, gdy zęby mleczne u dziecka przeszkadzają w rozwoju zębów stałych.